درباره ما

بسم الله الرحمن الرحيم

تربيت يافتگان مكتب پر آوازه تشيع در حوزه هاي علميه در هر برهه از زمان هدايت جامعه و نسل ها را به عهده داشته اند و با تربيت نفوس مستعده سيماي نوراني اسلام را به انسان ها معرفي كرده اند.
نظام مقدس جمهوري اسلامي كه با تكيه بر ارزش هاي ديني پا گرفت، مرهون تلاش هاي حضرت آيت الله العظمي امام خميني بنياگذار جمهوري اسلامي كه خود يكي از تربيت يافتگان و افتخارات بزرگ مكتب پر افتخار تشيع مي باشد، بود كه در پي تبيين صحيح تعاليم اسلام عزيز نهضتي را بنيان نهاد كه اينك از گوشه و كنار جهان نداي بيداري ملت هاي در ستم را شاهد هستيم.
فرزند خلف و صالح آن بزرگوار، رهبر معظم و فرزانه انقلاب اسلامي آيت الله العظمي خامنه اي دامت بركاته نيز همچون حضرت امام از ذخاير ارزشمند تشيع مي باشد، با استواري و صلابت تمام، اين نظام مبارك را به سوي ظهور امام عصر ارواحنا فداه رهبري مي فرمايند.
در اين ميان دهها عنوان از موضوعات ديني، برنامه هاي سير و سلوك معنوي از اهميت به سزائي برخوردار است كه اگر اين مسير بدون همراهي استادي كامل و بر پايه قرآن و عترت طي نگردد، سر از آوردگاه خطا بيرون مي آورد.
لذا اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي بنا بر يكي از وظائف خويش مصمم است در ادامه طرح برگزاري برنامه معرفي و تجليل از مفاخر ديني استان، با عنايت پروردگار متعال و در سايه توجهات امام عصر ارواحنا فداه كنگره بزرگداشت فقيه متاله، استاد علم و عمل، بنده صالح خدا «حضرت آيت الله حاج سيد علي آقا قاضي قدس سره» را طي  17 و 18 آبان ماه 1391 شمسي (همزمان با يكصد و چهل و هشتمين سال ولادتش) در تبريز برگزار بنمايد.
آيت الله سيد علي قاضي طباطبائي تبريزي در زمره يكي از اجله بزرگان و مفاخر ديني، اخلاقي و عرفاني ايران اسلامي، به ويژه خطه ولايتمدار آذربايجان مي باشند كه طي عمر پر بركت خويش با تربيت ده ها شاگرد دين خود را نسبت به اسلام و تشيع ايفاء نموده اند.
از بهمن ماه 1390 با راه اندازي دبيرخانه كنگره اقدامات اوليه آغاز گرديد و با امضاي تفاهم نامه با بنياد فرهنگي و خيريه نيمه شعبان مسجد آيت الله انگجي تبريز از مراكز فعال فرهنگي – ديني تبريز، بر سرعت كارها افزوده شد.
برنامه هاي كنگره به شرح زير تعريف شده است:

دبير كنگره:
آقاي علي داننده (مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي)

كميته اجرائي:
بنياد فرهنگي و خيريه نيمه شعبان مسجد آيت الله انگجي تبريز

كميته علمي:
1 - حجت الاسلام والمسلمين دكتر احمد غروي (استاد حوزه و دانشگاه)،
2 - حجت الاسلام والمسلمين سيد ابراهيم علوي (استاد حوزه و دانشگاه)،
3 - حجت الاسلام والمسلمين محمود لطيفي (استاد حوزه و دانشگاه)،
4 - حجت الاسلام والمسلمين مهدي عالي (مدرس حوزه)،
5 - سيد محمد مسعود نقيب (محقق و مولف)،
6 - علي داننده (مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي)
7 - محمد دادي (معاون فرهنگي هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي)
مسئوليت كميته علمي به عهده حجت الاسلام والمسلمين دكتر احمد غروي مي باشد.
اميد است انشاءالله برگزاري اين كنگره با تائيدات الهي، مرضي نظر مولايمان امام مهدي (عج) قرار بگيرد.
اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي

 

دانلود خبرنامه

پخش آنلاین کنگره

 
 سابقه سجل احوال آیت الله قاضی

نجف الاشرف

برای دیدن تصاویر بیشتر روی عکس کلیک نمایید

وادی السلام

کاربران آنلاین

 52 مهمان حاضر